reklama
reklama
3. 4. 2008 | poslední aktualizace: 2. 4. 2008  13:29

Energetická náročnost je náročná

Povinnosti nechat si zpracovat nikterak levné průkazy energetické náročnosti budov se od 1. ledna 2009 nevyhnou ani mnohá města či obce. Naděje, že by se náklady na pořízení průkazů mohly výrazněji snížit využitím dat z energetických auditů, které mnozí vlastníci větších bytových fondů, avšak také třeba škol či sociálních zařízení, museli za nemalé peníze podstoupit už dříve, je nepatrná. Necelých devět měsíců před dnem D jsou však "ve hře" ještě i některé další nejasnosti.
Ivan Ryšavý
Ivan Ryšavý
šéfredaktor magazínu Moderní obec
Na celkem 1,021 mil. Kč přišly Správu nemovitostí Olomouc (SNO), a. s., resp. Statutární město Olomouc jako jejího zakladatele a jediného akcionáře, energetické audity. Ty musela městská servisní společnost SNO, spravující zhruba 2200 bytů v majetku města (a dalších asi 6500 bytů v soukromém vlastnictví), nechat zhotovit ve smyslu zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření s energií. AUDITY LECKDY I ZBYTEČNÉ... Povinnost zpracovat energetické audity se na jeho základě vztahuje na subjekty se spotřebou vyšší než 35 000 GJ ročně (viz vyhláška č....
Chcete si přečíst celý článek?
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama