reklama
reklama
8. 10. 2009 | poslední aktualizace: 8. 10. 2009  15:12

Sociální byty startují

Vláda svým nařízením č. 333/2009 Sb. schválila zásady pro poskytování dotací na vznik sociálních bytů. Finanční prostředky jsou určeny nejen právnickým, ale také fyzickým osobám. Výklad k této novince poskytl Moderní obci ředitel odboru bytové politiky Ministerstva pro místní rozvoj ČR Ing. Pavel Rakouš.
Sociální byty mohou vznikat jak novou výstavbou, tak rekonstrukcemi, nástavbami nebo přístavbami. Zásadní novinkou, kterou podle dosavadních ohlasů investoři velmi vítají, je skutečnost, že se dotace poskytují na jednotlivé byty, nikoli na stavbu jako celek. DOTACE A FINANČNÍ BONUSY V případě novostaveb poskytuje stát dotaci 6500 Kč/m2, maximálně 500 tisíc korun. Pokud sociální byt vznikne stavebními úpravami nebo rekonstrukcí, může investor získat 5500 Kč m2, maximálně 420 tisíc korun. V obou případech nesmí dotace přesáhnout 30 % celkových...
Chcete si přečíst celý článek?
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama