reklama
reklama
2. 3. 2011 | poslední aktualizace: 2. 3. 2011  22:10

Přímá volba starostů: Největší rozruch budí otázka kompetencí

Zatím vše spíše hovoří pro to, že přímé volby starostů se dočkáme už v příštích komunálních volbách v roce 2014. Bude však mít takový starosta silnější pozici vůči zastupitelstvu, jímž nebyl zvolen, a tudíž mu ani není odpovědný?
Ivan Ryšavý
Ivan Ryšavý
šéfredaktor magazínu Moderní obec
Experiment, v němž by se »pokusnými králíky« měly stát menší obce? Ing. Josef Bartoněk, předseda Sdružení místních samospráv ČR (SMS), v němž mají výrazné zastoupení zejména menší sídla, tuhle myšlenku jednoznačně odmítá. To, že se přímá volba starostů zřejmě nejprve ověří pouze v menších obcích, nepovažuje za zneklidňující. »Naše členské obce se nebojí být předmětem tohoto "experimentu" - a spíše než než aby se cítily být v nějakém podřadném postavení, to naopak berou jako příležitost stát se jakýmsi předvojem v prosazování...
Chcete si přečíst celý článek?
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama