reklama
reklama
5. 4. 2011 | poslední aktualizace: 5. 4. 2011  13:25

Sčítání lidu: Nemáte ještě formulář? Vyzvedněte si jej na obecním úřadě

Pro dodatečně vyzvednuté formuláře platí pozdější termín odevzdání, a to nejpozději 19. dubna.
sko

Vrátili jste se ze zahraničí a nemáte formulář pro sčítání lidu? Obavy, že vás kvůli nevyplnění dotazníku čeká pokuta, mít nemusíte. Od úterý si můžete formulář vyzvednout na obecních úřadech a pracovištích Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vyplněný jej musíte odevzdat nejpozději 19. dubna.

Dodatečné sečtení je určeno především pro ty, kteří byli v době roznášení formulářů v zahraničí, nyní se vrátili a potřebují si dotazníky obstarat. Využít jej mohou také ti, kteří nechtějí stát fronty na sběrných místech České pošty. Informoval o tom mluvčí sčítání lidu, domů a bytů Ondřej Kubala.

Seznam pracovišť, kde je možné si formulář vyzvednout, najdete  - ZDE

Termín pro odevzdání takto později získaných formulářů je posunut na 19. dubna. Formuláře, které lidé dostali od sčítacích komisařů nebo si je vyzvedli na poště, je třeba odevzdat do 14. dubna.

Přes 2 miliony lidí poslaly formulář přes internet

"Stále více lidí odesílá formuláře přes internet. V úterý ráno v 7.30 ČSÚ obdržel už 2 442 152 formulářů vyplněných na internetu (1 592 tisíc sčítacích listů osoby, 588 tisíc bytových listů, 262 tisíc domovních listů)," uvedl Kubala. K minulému pondělí 28.3. přitom lidé odeslali po internetu 1 004 466 formulářů.

Sčítání lidu, domů a bytů probíhá v období od 26.3. do 14.4. Pro lidi je povinné, za neodevzdání vyplněného formuláře hrozí pokuta.

Autoři: sko, foto: archiv HN
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama