reklama
reklama
14. 6. 2012 | poslední aktualizace: 14. 6. 2012  15:59

Začíná klání o titul Strom roku 2012

Od pátku 15. června do středy 10. října probíhá hlasování o nejsympatičtějším stromu ČR v celostátní anketě Strom roku 2012, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Do finále postoupilo dvanáct stromů z jedenácti krajů.
Čtěte více o: Strom roku
Jedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku 2012 je i lípa z obce Popice (Jihomoravský kraj).
Jedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku 2012 je i lípa z obce Popice (Jihomoravský kraj).
foto: Lenka Grosmannová

Svou přízeň mohou lidé jednotlivým stromům vyjádřit zasláním dárcovské SMS nebo podpisem na zpoplatněném hlasovacím archu. Tímto způsobem přispějí do veřejné sbírky určené na výsadbu a ochranu stromů.

Vítězný strom získá bezplatné arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia a postoupí do mezinárodního kola ankety Evropský strom roku 2013.

Odborná porota letos vybrala ze 65 návrhů z celé republiky dvanáct finalistů, kteří zaujali silným příběhem, historií spojenou s místem, kde rostou, i schopností stmelit obyvatele ve svém okolí.

Finalisty ze svého regionu můžete podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS STROM1-12 (podle čísla přiděleného každému stromu) na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Nadace Partnerství obdrží 27 Kč.

Druhou možností je sbírat hlasy na zpoplatněné hlasovací archy, které umožňují zapojit do ankety větší množství lidí. Cena jednoho archu je 60 Kč a vejde se na něj 20 podpisů. Peníze získané anketou poputují na výsadbu a ochranu stromů po celé republice.

Hlasovací archy a informace o jednotlivých finalistech budou od 15. června k dispozici na stránkách www.stromzivota.cz/anketa.

 

Autoři: -tz-
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama