reklama
reklama
18. 6. 2012 | poslední aktualizace: 18. 6. 2012  16:40

Nadační fond Budujeme budoucnost chystá další granty

Šanci dosáhnout na podporu mají také obce a jejich příspěvkové organizace
Až do 12. července je otevřeno další kolo příjmu žádostí o grant Nadačního fondu Budujeme budoucnost. Ten byl založen společností CEMEX, předním světovým výrobcem betonu a kameniva, přičemž loni pdopořil projekty celkovou částkou více než tři čtvrtě milionu korun. Na grant mohou dośáhnout také obce a města i jejich příspěvkové organizace, například mateřské a základní školy.
Čtěte více o: CEMEX | granty | nadace | projekt
Nadační fond Budujeme budoucnost podporuje projekty, jejichž účelem je rozvíjet vzdělávání, chránit životní prostředí, rozvíjet bydlení a infrastrukturu a podporovat kulturní a sportovní aktivity.
Nadační fond Budujeme budoucnost podporuje projekty, jejichž účelem je rozvíjet vzdělávání, chránit životní prostředí, rozvíjet bydlení a infrastrukturu a podporovat kulturní a sportovní aktivity.
foto: archiv

V roce 2011 CEMEX prostřednictvím svého nadačního fondu udělil granty různým projektům, které se zaměřují jak na kulturní a sportovní aktivity, tak na pomoc zdravotně handicapovaným spoluobčanům. Šlo například o projekt na podporu lidí postižených roztroušenou sklerózou sdružení Roska, uspořádání Silesian bluegrass festivalu příspěvkové organizace Osvětová beseda v Dolní Lutyni, otevřený seriál závodů na kolečkových bruslích pro děti, dospělé a rodinu v Otrokovicích, sbor dobrovolných hasičů Bílkovice, podporu Klecanské veteran rallye, sociální automobil pro Pečovatelskou službu Slaný, projekt Paměti národa nevládní neziskové agentury Post Bellum nebo kulturní a sportovní činnosti města Napajedla.


Nezůstalo však pouze u grantů. CEMEX pomáhá i materiálově. Tak například mnoha kubíky betonu a tunami kameniva podpořil výstavbu sportovních areálů v okolí svých provozoven. Díky tomu mají nové hřiště děti ze základní školy v Horních Počernicích nebo v Chýni. Nadační fond je v tomto smyslu připraven pomoci i v případě povodní.
„Věřím, že Správní rada nadačního fondu opět vybere projekty, které velkou měrou přispějí dobré věci a zároveň budou dokladem společenské zodpovědnosti CEMEXu i jeho snahy o zajištění trvalého rozvoje společnosti,“ říká Miloslav Tuček, manažer nadačního fondu.
Všechny informace o nadačním fondu a formuláře pro podávání žádostí najdete na internetových stránkách www.budujemebudoucnost.cz.

Autoři: (zr)
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama