reklama
reklama
18. 6. 2012 | poslední aktualizace: 18. 6. 2012  18:35

Vítězové Coca-Cola Školského poháru 2012 dovedli české fotbalisty k postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy

Před dvěma týdny zvedali nad hlavu trofej pro vítěze Coca-Cola Školského poháru a teď mají za sebou další velký den. Mladí šampioni z Litvínova a jejich kolegové z Bánské Bystrice doprovodili české reprezentanty k zápasům v základní skupině fotbalového mistrovství Evropy.
Češi jsou ve čtvrtfinále
Češi jsou ve čtvrtfinále
foto: archiv

Motivace pro letošní účastníky Coca-Cola Školského poháru byla opravdu veliká. Vítězové české i slovenské části turnaje jeli za odměnu povzbudit české fotbalisty na EURO do Vratislavi. Ale nejen to! Školáci si prvenstvím vybojovali i privilegium stanout vedle svých fotbalových idolů a coby oficiální vlajkonoši je přivést na trávník k zápasu!

Byl to parádní zážitek, na který se jen tak nezapomíná!“ říkali po výletu na EURO 2012 kluci ze SSZŠ Litvínov, Podkrušnohorská. Ti vyhráli českou část turnaje a účastnili se zápasu Česko-Řecko, který nakonec skončil výhrou 2:1 pro naše barvy. Fotbaloví talenti z gymnázia v Bánské Bystrici, kteří ovládli slovenskou část turnaje, se rozdělili na dvě poloviny. Jedna absolvovala nepříliš vydařený zápas Čechů s Rusy a druhá polovina nesla vlajku k vítěznému a postupovému utkání s Polskem. A ačkoli téměř všichni chlapci se shodli na tom, že před čtyřicetitisícovým davem na stadionu se jim trochu roztřásla kolena nervozitou, vše nakonec perfektně zvládli a za vydařený úvodní ceremoniál se všem dostalo potlesku a poděkování od organizátorů evropského šampionátu.
Myslím, že si to všichni kluci skvěle užili a nám se podařilo přichystat pro ně nezapomenutelný zážitek. Nyní jim budeme držet palce, aby své fotbalové schopnosti nadále rozvíjeli. Třeba to budou právě oni, koho vítězové budoucích Coca-Cola školských pohárů jednou vyprovodí k reprezentačním zápasům na velkých fotbalových akcích, jako je mistrovství Evropy,“ uvedla Daniela Paličková, PR manažerka společnosti Coca Cola pro Česko i Slovensko. Kromě samotné účasti na zápase čekal na vítěze Coca-Cola Školského poháru ve Vratislavi také bohatý doprovodný program z dílny místního Coca-Cola týmu. Školáci z Litvínova i Bánské Bystrice doplněni o nejlepší střelce obou turnajů absolvovali několik soutěží či poznávací vycházky městem. Poměřili své síly na Xboxech a ve stolním fotbálku a pod vedením lektorky se účastnili fanouškovského workshopu, kde se učili bubnovat a skandovat. Celý zájezd se tak nesl v duchu kampaně společnosti Coca-Cola Let´s get CRAZY – propadni fotbalové horečce, která nejen mezi vítězi Coca-Cola Školského poháru 2012 rozpoutala zdravé fotbalové šílenství. To opanovalo celou Českou republiku zejména poté, co čeští reprezentanti postoupili do čtvrtfinále evropského šampionátu.

Záštitu nad turnajem Coca-Cola Školský pohár 2012 převzalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR a Fotbalová asociace ČR.

Více informací naleznete na stránkách www.skolskypohar.cz

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama