reklama
reklama
25. 6. 2012 | poslední aktualizace: 25. 6. 2012  15:07

Zchátralou budovu v areálu dolu nahradilo chráněné bydlení

Nové chráněné bydlení Alexandr, které vzniklo rekonstrukcí zchátralého objektu v Ostravě-Kunčičkách, se otevře ve čtvrtek.
Čtěte více o: sociální služby
Chráněné bydlení Alexandr v Ostravě-Kunčičkách stojí v areálu bývalého hlubinného dolu.
Chráněné bydlení Alexandr v Ostravě-Kunčičkách stojí v areálu bývalého hlubinného dolu.
foto: archiv

Ze zchátralé budovy a kulturní památky v areálu bývalého hlubinného dolu Alexandr v Ostravě-Kunčičkách vzniklo rekonstrukcí nové chráněné bydlení.

Kapacita bydlení je 9 lůžek a nabízeny budou také potřebné sociálně aktivizační služby. Cílovou skupinou jsou lidé se zdravotním postižením z Ostravy a okolních okresů. Poskytovatelem služeb je Charita sv. Alexandra.

Zrekonstruované zařízení, které podpořila 10mil. dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko,  bude slavnostně otevřeno ve čtvrtek 28. 6.


Autoři: -tz-
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama