reklama
reklama
25. 6. 2012 | poslední aktualizace: 25. 6. 2012  15:33

Mapa Street View se rozrůstá o turistické destinace z České republiky

Na Street View mapě přibývají další významná města a historicky či kulturně důležitá místa v Čechách i na Moravě. Uživatelé z celého světa se mohou vydat do ulic už více než padesátky měst.
Čtěte více o: turismus | mapování
Pohled na Mělník prostřednictvím Street View.
Pohled na Mělník prostřednictvím Street View.
foto: archiv Google

Navíc v rámci projektu "Special collects" se objeví desítky míst, která byla nafocena speciální Street View tříkolkou. Mezi nimi jsou památky UNESCO, ale i vybrané zámky, hrady, kláštery, zoologické zahrady a další neobvyklé lokality, které mohou přilákat turisty a podpořit rozvoj cestovního ruchu v regionech.

Projekt je součástí iniciativ Google pro města a Google pro českou kulturu.

V ČR dosud Street View pokrývalo Prahu, částečně Brno a Ostravu, několik měst ve Středočeském kraji, dálnici D1 a významné kulturní památky Českého Krumlova. Díky Street View teď mohou uživatelé virtuálně navštívit více než stovku dalších zajímavých destinací.

Brzy bude možné si prostřednictvím Street View prohlédnout kostel Svatého Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou, Kroměříž nebo Kutnou Horu.

Díky tříkolkám bude možné nahlédnout i do Zoo ve Dvoře Králové, Liberci nebo Zlíně.

Fotodokumentace byla shromažďována v průběhu několika měsíců a následně byla zpracovávána pomocí speciální technologie, kdy se pro ochranu soukromí rozostřovaly obličeje a SPZ aut, aby je nebylo možné identifikovat.

Více informací najdete na stránce google.cz/streetview.

Autoři: -tz-
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama