reklama
reklama
26. 6. 2012 | poslední aktualizace: 26. 6. 2012  13:38

Moravskoslezský kraj zná nejlepší školní časopisy

Nejlepší krajské školní časopisy Moravskoslezského kraje v roce 2012 mají v kategorii základních škol v Ostravě a Staré Vsi nad Ondřejníkem.
Čtěte více o: časopis | škola
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv

Na pondělním slavnostním vyhlášení krajského kola soutěže Školní časopis Moravskoslezského kraje 2012 se v kategorii základních škol mohly radovat redakce Chaos Teenagerů (II. stupeň) z Ostravy, Dušanovy zápisky (I. stupeň a II. stupeň) ze Staré Vsi nad Ondřejníkem a Littera (I. stupeň) z Ostravy.

"Mladí novináři přijíždějí do na toto setkání s cílem načerpat nápady pro další přípravu svých školních časopisů. Inspiraci hledají na workshopech, při diskuzích se svými vrstevníky nebo na výstavě všech přihlášených časopisů, " říká ředitel soutěže Petr Kantor.

 

 

"Pro všechny účastníky soutěže máme celoroční nabídku akcí, např. exkurze do Českého rozhlasu Ostrava, mezinárodní žurnalistické kempy či novinářské workshopy," vyjmenovává Agáta Cimalová, koordinátorka krajského kola z občanského sdružení Petrklíč help.

Do celorepublikové soutěže postupují časopisy umístěné na prvním až třetím místě. Časopisy na dalších místech se mohou zkusit přihlásit do celorepublikového předkola, které je určeno také časopisům, které nestihly krajskou uzávěrku. Celorepublikové předkolo bude vyhlášeno v srpnu a uzávěrka přihlášek bude do konce září.

Krajské kolo soutěže spoluorganizoval Dům dětí a mládeže Český Těšín a občanské sdružení Petrklíč help. Celostátními organizátory soutěže jsou Asociace středoškolských klubů České republiky a Národní informační centrum pro mládež.

 

 

Další informace k soutěži najdete na http://www.askcr.cz/casopis.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama