reklama
reklama
26. 6. 2012 | poslední aktualizace: 26. 6. 2012  16:41
Ruší se stomilionový tendr na Opencard

Opencard se opět prodraží. Praha ruší tendr za sto milionů, aby mohla vypsat nový

Praha hledá nového dodavatele Opencard. Do tendru, který vypsala před rokem, se ale přihlásilo jen pět uchazečů. Město proto nyní uvažuje o novém výběrovém řízení a to staré, které metropoli stálo sto milionů korun, chce zrušit.
Čtěte více o: Praha | Opencard | tendr
Opencard - ilustrační foto
Opencard - ilustrační foto
foto: HN - Václav Vašků

Praha zřejmě zruší stomilionový tendr na dodávku Opencard, který vyhlásila loni v červnu. Přihlásilo se do něj málo uchazečů, město by proto chtělo vypsat nové výběrové řízení. Návrh v úterý odsouhlasili pražští radní.

Karty opencard pro metropoli v minulosti zajišťovala firma Haguess, pro ni je ale vyráběly jiné firmy. Nyní chtěla Praha uzavřít rámcovou smlouvu přímo s výrobcem opencard. Měla vybrat tři vítěze, kteří by plastové karty s čipem dodávali po dobu čtyř let. 

Do tendru se podle dřívějších informací přihlásilo pět firem, mezi kterými byly například Česká pošta, Wincor Nixdorf nebo dosavadní dodavatel Monet+. Tři z nich ale byly vyloučeny.

Původně se počítalo s tím, že hlavní město bude potřebovat statisíce Opencard pro ty, jejichž kartám letos a v následujících letech končí platnost.

Praha ale nakonec rozhodla, že platnost karet vydaných v období od 1. srpna letošního roku do 31. července příštího roku o dva roky prodlouží.

Opencard už stály miliardu

Kartu Opencard vlastní více než 950 tisíc lidí. Slouží především jako tramvajenka a průkazka do knihovny, lze na ni získat také slevy.

Kritizovaný projekt Opencard už stál kolem miliardy korun. Především v počátku ho provázely problémy a nevýhodné smlouvy.

Protikorupční policie loni obvinila pět úředníků z pražského magistrátu, všichni čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Dvěma úředníkům policisté tento měsíc obvinění rozšířili.

Autoři: ČTK, mrk
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Titulek je zcela zavádějící (emba)
Nevím čím se karta prodraží, když město prodloužilo platnost karet...
Čas jsou taky peníze (anonym)
1. připravit a vyhodnotit veřejnou zakázku takovéhoto rozsahu...
kašlu na všechny (Anonym)
Myšlenkové průjmy jsou neomezované a naprosto volné toky myšlenek...
NOOOOOOOO (douda)
jsem zvědav,kolik se na tomhle tendru napakuje lidí tentokrát...
Dejte to Bééééémovi, ten to umí !!!!!! (Našrot)
Ale musíte aspoň miliardu, jinak do toho nepůjde. Další podmínka...
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama