reklama
reklama
27. 6. 2012 | poslední aktualizace: 27. 6. 2012  14:49
Volby budou 12. a 13. října

K volbám půjdeme 12. a 13. října. Václav Klaus rozhodl o jejich termínech

V průběhu letošního roku nás čekají dvoje volby. Prezident Václav Klaus rozhodl o konání krajských a senátních voleb. Ty by se měly konat v pátek 12. a v sobotu 13. října. Otázkou zůstává, zda se pravici povede rozbít "oranžovou vládu" v krajích a zda si levice udrží většinu v Senátu.
Volební urna, ilustrační foto
Volební urna, ilustrační foto
foto: HN - Martin Svozílek

Když ve volbách v roce 2008 ve všech krajích kromě Prahy zvítězila levicová ČSSD, byl to pro pravici šok. Letos se pravicoví politici budou snažit tuto porážku odčinit a narušit nadvládu sociálních demokratů.

Otázkou je, jak moc uškodila sociálním demokratům kauza možného uplácení okolo někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha. A jak naopak ODS a TOP 09 utrpí kvůli kauze kolem prodeje letounů CASA.

I v Senátu má nyní levice navrch, KSČM a ČSSD mají dohromady 43 z 81 křesel. A zatím to nevypadá, že by o tuto výhodu měla přijít.

Obě levicové strany budou dohromady obhajovat pouze 7 mandátů, kdežto ODS, TOP 09 a STAN 14 mandátů. Dva mandáty obhájí členové KDU-ČSL a zbylé tři vyprší senátorům bez politické příslušnosti a jeden straně Severočeši.cz.

Pravice by proto musela obhájit všechny své mandáty a získat minimálně šest dalších, aby měla v Senátu křehkou většinu 41 senátorů. To v případě, že by s ODS a TOP 09 spolupracovali všichni senátoři KDU-ČSL.

Svůj mandát budou obhajovat například Tomáš Töpfer (bez politické příslušnosti), Alexander Vondra (ODS), Jaroslav Kubera (ODS) nebo Jiří Čunek (KDU-ČSL).

O konání voleb rozhodl prezident Václav Klaus. Krajské i senátní volby by se měly konat v pátek 12. a sobotu 13. října. Případné druhé kolo voleb do Senátu by se pak mělo konat 19. a 20. října.

Autoři: pšt, ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
K volbám půjdeme 12. a 13. října. Václav Klaus rozhodl o jejich termínech (anonym)
Múdrosť nesúvisí s učenosťou ani s množstvom prečítaných kníh....
K volbám půjdeme 12. a 13. října. Václav Klaus rozhodl o jejich termínech (gggggg)
Chodím se slovákem, takže jazyková bariéra se nijak nepředpokládá,...
dnes, v den památky obětí komunismu, (anonym)
tak jako každý jiný den pamatujme, co ta rudá svoloč dokáže, proto...
Hlavně nevolit pravici (anonym)
Jasně, proto nebudeme volit ani ODS ani TOP 09!!!!!
Re: K volbám půjdeme 12. a 13. října. Václav Klaus rozhodl o jejich termínech (anonym)
Vysvetľovať prečo ťa ľúbim je ako vysvetľovať ako chutí voda...♥
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama