reklama
reklama
28. 6. 2012 | poslední aktualizace: 28. 6. 2012  15:32

Nejhezčí školu postavili studenti z Kolína

Máme nejhezčí školu v České republice - tím se mohou pochlubit studenti SOŠ a SOU stavební z Kolína.
red
red
Autoři vítězné stavby
Autoři vítězné stavby
foto: archiv

Na mysli mají model školy snů vytvořený z vlnité lepenky. Právě tato práce totiž získala vítězství v soutěži Stavby z vlnité lepenky.

Pomyslné stříbro si odnesli studenti z Kladna a na třetím místě se umístili jejich kolegové z Ostravy. V celostátní soutěži se utkalo 18 středních stavebních škol a uspořádal ji už pošesté Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM a.s. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo životního prostředí.

„Mám radost, i když letos jsem věřil, že budeme mezi nejlepšími třemi. Na výrobě modelu jsme pracovali dva a strávili jsme na tom téměř 300 hodin,“ řekl Martin Svojše, jeden z autorů vítězného modelu, který na něm pracoval se svým kolegou Le Hai Dang.

Foto V t zn stavba z Kol na

Soutěž Stavby z vlnité lepenky proběhla již pošesté. Studenti měli za úkol vytvořit model školy snů. Jediným omezením bylo, že k výrobě modelu může sloužit pouze vlnitá lepenka, tedy ekologický materiál používaný k výrobě obalů. Výsledky práce studentů z 18 škol hodnotila odborná porota.

„Porotci hodnotili celkové řešení stavby a práci s vlnitou lepenkou. Studenti v mnoha případech mysleli i na detaily a dokázali, že tento materiál má širokou škálu využití,“ řekl zástupce Svazu výrobců vlnitých lepenek Pavel Sobol

Nad projektem převzalo záštitu Ministerstvo životního prostředí a partnerem byla společnost EKO-KOM a.s.

Autoři: red
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama