reklama
reklama
29. 6. 2012 | poslední aktualizace: 29. 6. 2012  12:04

První logopedická zahrada u nás se staví v Praze-Bohnicích

Zahrada při internátu Speciální církevní školy Don Bosco v Praze-Bohnicích se do konce roku promění v první logopedickou zahradu v České republice. Projekt se realizuje díky podpoře nadace PROMĚNY v rámci programu Zahrada hrou.
Čtěte více o: zahrada
Zahrada Don Bosco, předání stavby.
Zahrada Don Bosco, předání stavby.
foto: archiv Nadace PROMĚNY

"Na zahradě bude například speciální domek, kde budou děti prostřednictvím hry s míčkem trénovat výslovnost samohlásek nebo kde mohou na haptické mapě procvičovat představivost, motoriku a matematické dovednosti," popisuje jeden z herních prvků Jolana Říhová z nadace PROMĚNY.

Architektonické řešení celého prostoru zahrady připravil brněnský Ateliér zahradní a krajinářské architektury Ing. Zdenka Sendlera, který má za sebou celou řadu úspěšných realizací.

Návrh prvků vznikal v úzké spolupráci s logopedkou školy, jejich autorkou je výtvarnice Lenka Klodová, jedna ze zakladatelek projektu Strašné dítě /ENFANT TERRIBLE/.

 


Návrh Zahrady Don Bosco vznikal se zapojením žáků a pedagogů školy postupně v průběhu celého loňského roku. Východiskem pro návrh byly výstupy z jednání o provozu zahrady a možnostech jejího využití pro internát, základní a mateřskou školu.

Rekonstrukce zahrady Don Bosco je pilotním projektem programu ZAHRADA HROU, jehož prostřednictvím nadace pomáhá s proměnou školních zahrad v místa, která dětem umožňují rozvoj schopností a dovedností, přímý kontakt s přírodou i přirozené formy vzdělávání a seberealizace.

Posláním programu je rovněž upozornit veřejnost na potenciál ve využití městských venkovních prostor.

Více o projektu: www.nadace-promeny.cz/cz/web/zahradahrou/don-bosco.html

Autoři: -tz-
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama