reklama
reklama
2. 7. 2012 | poslední aktualizace: 2. 7. 2012  16:33

Církevní památky chtějí také přispět k rozvoji cestovního ruchu

Zapojit více památek do cestovního ruchu slibují Memoranda, která dnes se zástupci Českobratrské církve evangelické, Církve československé husitské a Pravoslavné církve uzavřela agentura Helptour.
Čtěte více o: turismus | památka | církev
Ilustrační foto: Románský kostel sv. Jakuba Většího v Tečovicích (Zlínský kraj).
Ilustrační foto: Románský kostel sv. Jakuba Většího v Tečovicích (Zlínský kraj).
foto: archiv

Česká republika, na jejímž území se v průběhu téměř jedenácti a půl století od poselstva východních věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje psaly dějiny mnoha křesťanských proudů, jakož i judaismu, je pro rozvoj církevní turistiky vynikajícím kandidátem.

Z aktuální statistiky příjezdového cestovního ruchu za 1. čtvrtletí 2012 Českého statistického úřadu vyplývá, že významné množství návštěvníků přijíždí do České republiky z Německa (5,9 mil.), Polska (1,5 mil.), Rakouska (1,3 mil.), Slovenska (1,3 mil.) a Ruska (1,9 mil). V tomto ohledu stojí za to při vytváření nabídky produktů poznávacího cestovního ruchu pro návštěvníky z těchto destinací věnovat mimořádnou pozornost duchovní tradici v těchto zemích.

Projekt MAGNI "Cesty s příběhem", realizovaný agenturou Helptour v roce 2011, má za cíl představit Českou republiku jako destinaci bohatou na jedinečné památky křesťanských směrů i židovské komunity. Rok 2012 je z pohledu značky Magni zasvěcen představení rozdílnosti jednotlivých církví a tradic.

Podepsaná Memoranda mají za cíl navázat s jednotlivými církvemi individuální spolupráci při vytváření produktů cestovního ruchu.

Autoři: -tz-
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama