reklama
reklama
4. 7. 2012 | poslední aktualizace: 2. 7. 2012  17:35

Obce loni s kladným saldem

Podle nejnovější analýzy CCB - Czech Credit Bureau loni obce (bez Prahy) zaznamenaly rekordní pokles celkových příjmů. Ty se meziročně snížily o 4,8 %, tedy o více než 10 mld. Kč. Nejvíce se na tom podílelo meziroční snížení dotací o 6,7 mld. Kč spolu s poklesem kapitálových příjmů o 4,2 mld. Kč.
/st

Navzdory těmto faktům obce jako celek v uplynulém roce vykázaly kladné saldo svého hospodaření ve výši 0,8 mld. Kč. Podařilo se to všem velikostním kategoriím obcí, s výjimkou největších sídel nad 5000 obyvatel. Tyto největší obce, reprezentující sice pouze 4 % obcí v zemi, avšak 20 % obyvatel, zaznamenaly záporné saldo 0,6 mld. Kč. Nejlepšího výsledku naopak dosáhly nejmenší obce (do 199 obyvatel), konkrétně +0,2 mld. Kč, což představuje 5,3% podíl salda na jejich celkových příjmech.

Chcete si přečíst celý článek?
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama