reklama
reklama
3. 7. 2012 | poslední aktualizace: 3. 7. 2012  15:32

Žádejte o granty na podzimní výsadbu stromů

Nadace Partnerství nabízí všem obcím, školám, občanským sdružením a příspěvkovým organizacím možnost získat grant na podzimní výsadbu stromů. Maximální výše nadačního příspěvku je 20 tisíc korun.
Čtěte více o: strom | životní prostředí
Ilustrační snímek z výsadby.
Ilustrační snímek z výsadby.
foto: archiv Nadace Partnerství

Maximální výše nadačního příspěvku je 20 tisíc korun a lze jej použít na koupi sazenic stromů a keřů a na další nezbytné náklady spojené s výsadbou.

Přestože se v posledních letech kvůli nedostatku místa v obcích péče o zeleň ubírá více směrem k ošetřování vzrostlých stromů, zájem o společnou výsadbu stromů neklesá. "Každoročně obdržíme okolo 140 žádostí o grant," říká Ivana Adámková z Nadace Partnerství.

 

 

Vloni v říjnu dokonce padl první český rekord v sázení stromů, do něhož se zapojilo přes 4 tisíce lidí. Během jednodenní akce došlo k vysazení 6 919 stromů na 211 místech republiky.

Nadace Partnerství již letos na jaře na výsadbu stromů rozdělila více než 250 tisíc korun. Díky nim se podařilo vysadit stromy a keře na 14 místech republiky. Z převážné části se jednalo o aleje tvořené ovocnými druhy stromů, po nichž je v posledních letech největší poptávka.

Žádat o grant lze do 20. srpna 2012. Podrobné informace jsou dostupné na www.stromzivota.cz.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama