reklama
reklama
4. 7. 2012 | poslední aktualizace: 4. 7. 2012  13:56

Když Romové pomáhají Romům

Počátkem července se v Praze konala konference Romský mentoring - silné stránky a příležitosti. Romský mentoring je služba realizovaná organizací RUBIKON Centrum v úzké spolupráci s Probační a mediační službou (PMS) ČR.
Čtěte více o: Romové
Snímek z pražské konference Romský mentoring-silné stránky a příležitosti.
Snímek z pražské konference Romský mentoring-silné stránky a příležitosti.
foto: archiv RUBICON Centrum

Služba Romský mentoring funguje již 8 let a je určena klientům PMS ČR, kteří se cítí být součástí romské menšiny, dostali se do konfliktu se zákonem a byl nebo jim může být uložen alternativní trest nebo opatření.

Účelem služby je motivovat tyto klienty k úspěšnému vykonání uloženého alternativního trestu/opatření a snížit tak rizika recidivy a prohlubujícího se sociálního vyloučení.

Službu poskytuje romský mentor, vyškolený laik. S klienty ho spojuje sounáležitost s romskou komunitou, jazyková a kulturní blízkost. Poskytuje klientovi praktickou pomoc a poradenství, působí jako prostředník mezi ním a justicí. Mentor také propojuje klienty s poskytovateli odborných služeb v regionu.

Dosud bylo vyškoleno 132 romských mentorů, z nichž asi 75 je nyní aktivních. Mentoři spolupracovali s 29 středisky PMS ČR v 9 krajích ČR a 3 OSPOD a poskytli službu více než 1200 klientům. Průměrná úspěšnost služby se v průběhu realizace dlouhodobě pohybuje kolem 50 %.

Pro podrobnosti sledujte stránky: www.mentoring.spj.cz a www.spj.cz.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
laický romský mentor (Bitterer)
Vyškoleno 132 mentorů - laiků, aktivních 75. Přitom romský mentoring...
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama