reklama
reklama
9. 7. 2012 | poslední aktualizace: 9. 7. 2012  15:52

Z centra Bohumína definitivně zmizí kamiony. Otevřel se nový obchvat na dálnici

Ředitelství silnic a dálnic dnes otevřelo nový obchvat I/67 a přivaděč na dálnici pro okres Karviná. Díky tomu definitivně zmizí z centra Bohumína kamiony.
Bohumín - otevření obchvatu.
Bohumín - otevření obchvatu.
foto: Pavel Čempěl

Lidé v centru Bohumína i místní části Nová Ves si mohou oddychnout. Stavbu však provázely komplikace.

Před dvěma lety v srpnu ji totiž zastavil tehdejší ministr dopravy Vít Bárta a její dostavbu nakonec rozdělil do dvou etap. Do všech detailů budou obě hotovy do září.

"Občané si na exministru Bártovi vybojovali peticí, kterou podepsalo za deset dní přes 10 tisíc lidí, nejprve pokračování stavby mostu, a poté i dokončení stavby přivaděče," uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Přivaděč je pro město klíčový, protože teprve po jeho zprovoznění se definitivně vymístí nákladní doprava z centra Bohumína a z části Nová Ves. Vedlejším efektem je pohodlné zpřístupnění atraktivní sportovně-rekreační lokality aquacentra, zimního stadionu i Hobbyparku, adventure golfu i Penzionu ve věži.

"Trasa silnice I/67 je součástí plánovaného systému komunikační kostry okresu Karviná, která bude v době do vybudování tahu R11 nadále tvořit jeden z nejvýznamnějších páteřních komunikačních tahů okresu,“ vysvětluje generální ředitel ŘSD David Čermák.

Kvůli otevření dálničního přivaděče se zvýší provoz ve Skřečoni v ulici 1. máje. Město, s přispěním dotace z evropských fondů, ještě letos vybuduje téměř kilometr dlouhou cyklostezku, která se napojí na stávající stezku pro pěší a cyklisty ze skřečoňského mostu. Stezka povede po obou stranách ulice od příjezdu do Bohumína ve směru od Karviné.

Cyklostezka spojí městskou část Skřečoň s centrem Bohumína. Místy, kudy nová cyklostezka povede, projede denně v průměru 400 cyklistů a 8 tisíc aut.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama