reklama
reklama
11. 7. 2012 | poslední aktualizace: 12. 7. 2012  09:52
10 zámků v Česku s nejhezčími parky

Hledáme hrady a zámky s nejhezčími parky a zahradami. Hlasujte

V celém Česku objevíte něčím zajímavý hrad nebo zámek. Abyste měli při rozhodování kam zajet snazší výběr, připravili jsme pro vás průvodce. Tipy v něm najdou nejprve milovníci parků a zahrad, v dalších dnech pak děti, ctitelé architektury, nevšedních sbírek, kuriozit nebo vojenství.
Čtěte více o: zámek | památka | turistika | Česko | park | zahrada | UNESCO
Park zámku Krásný Dvůr
Park zámku Krásný Dvůr
foto: Václav Lintner

Zámecký park v Krásném Dvoře, s řadou drobných staveb, inspirovaných anglickými předlohami, pokládali současníci za mistrovské dílo krásného zahradního umění v celé Evropě. Květná zahrada v Kroměříži je zase jediným dochovaným příkladem manýristické italské zahrady u nás. A Veltrusy, nádherný barokní zámek na Mělnicku, obklopuje rozsáhlý park o rozloze téměř 300 ha, který odborníci považují za jeden z nejlépe dochovaných anglických parků v Evropě.

Podívejte se na fotogalerii desítky z nejkrásnějších zahrad a parků českých hradů a zámků a hlasujte pro svého favorita.

 

Anketa
Který z uvedených zámků nebo hradů v Česku má podle vás nejkrásnější zahradu / park?
14%
3%
5%
Hlasovalo 350 čtenářů
Autoři: Tomáš Wehle
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
bohužel (Předseda)
se z galerie ani z jedné fotky nedozvíme nic o parcích, všude...
asi jste jinde nebyl (jirka)
já ano
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama