reklama
reklama
19. 7. 2012 | poslední aktualizace: 19. 7. 2012  15:40

Zuby zubaři, stromy arboristům! Hlásá grantová výzva Zdravé stromy pro zítřek

Znáte významný strom, který potřebuje nutně ošetřit? Přihlaste jej do projektu Zdravé stromy pro zítřek, který již počtvrté organizuje Nadace Partnerství a Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o. s.
Čtěte více o: životní prostředí | strom
I stromy si zaslouží odborné ošetření.
I stromy si zaslouží odborné ošetření.
foto: archiv Nadace Partnerství

O bezplatné ošetření jednoho vzrostlého stromu mohou žádat obce, školy, občanská sdružení a další organizace. 

Vybrané stromy na jaře příštího roku bezplatně ošetří profesionálové s mezinárodním certifikátem European Tree Worker (Evropský arborista). Uzávěrka žádostí o ošetření je 17. září.

 

Ačkoliv je mezi laickou veřejností běžným názorem, že pečovat o stromy dokáže každý, opak je pravdou. Zejména staré stromy mají vysokou estetickou, společenskou i historickou hodnotu, a proto by se o ně měli starat skuteční profesionálové.

"Péči o zuby běžně svěřujeme zubaři s patřičným vzděláním a praxí. Se stejnou samozřejmostí bychom měli nahlížet na ošetřování stromů a všechny zákroky přenechat zkušeným arboristům," říká koordinátorka projektu Hana Rambousková z Nadace Partnerství.

Další informace získáte na stránkách: www.nadacepartnerstvi.cz, www.szkt.cz a http://wood.mendelu.cz.

 

Autoři: -tz-
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama