reklama
reklama
31. 7. 2012 | poslední aktualizace: 31. 7. 2012  16:17

Skončila poslední fáze rekonstrukce Piaristického kláštera v Příboře

V úterý 31. 7. skončila poslední fáze rekonstrukce Piaristického kláštera v Příboře. Slavnostně otevřen bude v září u příležitosti Dnů evropského dědictví.
Čtěte více o: památka
Rekonstruovaný Piaristický klášter v Příboře se veřejnosti otevře v září.
Rekonstruovaný Piaristický klášter v Příboře se veřejnosti otevře v září.
foto: archiv ÚRR Moravskoslezsko

Poslední fáze rekonstrukce kláštera se zaměřila na západní křídlo prvního nadzemního podlaží, suterén, chodbu z prvního do druhého podlaží a fasádu zahradního traktu kláštera.

Součástí projektu byla obnova refektáře, který je nejcennější částí kláštera. Renovována byla též unikátní oblázková dlažba. V refektáři bude nově obřadní síň, v další místnosti bude zasedací místnost mj. pro účely jednání příborského zastupitelstva.

Piaristický klášter je největší kulturní nemovitou památkou města Příbora a významnou součástí Městské památkové rezervace.

Stavební práce skončily sice v úterý 31.7., ale klášter se slavnostně otevře v září jako součást oslav Dnů evropského dědictví.

Rekonstrukci kláštera podpořila 21mil. dotace ROP Moravskoslezsko.

Autoři: -tz-
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama