reklama
reklama
2. 8. 2012 | poslední aktualizace: 2. 8. 2012  16:21
ODS: O Buštěhradu by se mělo jednat

Středočeská ODS žádá ukončení buštěhradského projektu. Už se stalo, tvrdí ČSSD

Středočeští zastupitelé ODS chtějí, aby vedení kraje ukončilo oficiálně projekt rekonstrukce zámku v Buštěhradu. Hejtmanství ale projekt uzavřelo už 31. května. Občanští demokraté žádají jednání o budoucnosti zámku přímo s buštěhradskými zástupci.
Jakub Fajnor
novinář
Čtěte více o: Středočeský kraj | Rath David | ČSSD | ODS
Buštěhradský zámek stále čeká na opravu.
Buštěhradský zámek stále čeká na opravu.
foto: HN - Martin Svozílek

Komunikace mezi středočeskými kluby ODS a ČSSD nefunguje. Ukázalo se to na kauze buštěhradského zámku. Občanští demokraté nejsou spokojení s informacemi, které jim vedení kraje předkládá.

Zastupitelé ODS proto ve čtvrtek apelovali na vedení kraje, ať oficiálně vyhlásí ukončení projektu rekonstrukce buštěhradského zámku. Tedy projektu, kvůli kterému je ve vazbě bývalý hejtman David Rath.

"Z usnesení rady víme pouze, že uložila pracovníkům úřadu, aby oznámili regionální radě, ať nežádá o dotaci z evropských peněz," řekl pro IHNED.cz kandidát na hejtmana Středočeského kraje za ODS Raduan Nwelati.

Podle mluvčího Středočeského kraje Milana Smutného se tak ale už stalo. "31. května byl projekt ukončen. Vedení úřadu podepsalo dodatek k dohodě se zhotovitelem, že celý projekt končí bez jakýchkoliv nároků," vysvětlil Smutný pro IHNED.cz.

Občanským demokratům se také nelíbí, že krajské vedení nejednalo o budoucnosti projektu se zástupci samotného Buštěhradu. Podporuje to i vyjádření starostky Jitky Leflerové, která řekla, že v tuto chvíli nic neví.

"Starostka Buštěhradu byla jednat s hejtmankou. Ta je však názoru, že kvůli novým volbám za dva měsíce nemá dostatečně silný mandát, aby s projektem mohla pohnout," vysvětlil stanovisko kraje Smutný.

Dodal také, že budoucnost rekonstrukce je otevřená. Kraj však neví, kde na projekt sehnat peníze. "Buštěhrad má limitované prostředky, kraj má sice větší, stát ještě větší, ale i ministerstvo kultury může mít problémy peníze najít," řekl Smutný.

ODS ještě žádá, aby se do krajské pokladny vrátily peníze, které musela vynaložit na přípravu projektové dokumentace a zmanipulované soutěže. "I kdyby to byla jedna koruna, měla by se vrátit," uvedl Nwelati.

Tyto věci bude řešit ale až nové vedení, které vzejde z říjnových voleb. Sociální demokraté se do auditů nechtějí pouštět, dokud nebudou výsledky policejního vyšetřování kauzy Rath, která problémovou zakázku v Buštěhradu odhalila.

"Pokud policie prokáže, že tam k nějakým škodám došlo, já nemám problém se přihlásit o náhradu škody v soudním řízení," řekla pro ČT sociálnědemokratická hejtmanka Zuzana Moravčíková.

Autoři: Jakub Fajnor
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Buštěhrad (Antonín)
tady jsou modří ptáci kvůli několika milionům aktivní,i když každá...
jj (knedel)
a kdy vrátí ODS rozkradené peníze?Obviní Rátha z ukradení,ale...
ODS je banda pychopatů, zlodějů a dobytků (anonym)
Tady žádá okamžité zastavení investic na Bušťehrad: http://zpravy.ihned.cz/cesko
ODS (Jirka)
ODS by měla vrátit stamiliony za zlodějnu jménem středočeské nemocnice...
Středočeská ODS žádá ukončení buštěhradského projektu. Už se stalo, tvrdí ČSSD (QVAK)
Ze zpráv jež pronikli z vyšetřování do HN se dá usuzovat, že projekt...
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama