reklama
reklama
3. 8. 2012 | poslední aktualizace: 3. 8. 2012  12:08

Už jen měsíc můžete navrhovat kandidáty na titul Starosta roku 2012

Pouhý měsíc zbývá občanům sídel do 2000 obyvatel na nominaci jejich starosty či starostky do čtvrtého ročníku soutěže Era Starosta roku. Do klání o nejlepšího starostu budou přijaty nominace odeslané do 5. září 2012.
Starostou roku 2011 se vloni stal Pavel Kašpárek z jihočeské obce Úsilné.
Starostou roku 2011 se vloni stal Pavel Kašpárek z jihočeské obce Úsilné.
foto: Radovan Miča

Vítěz či vítězka soutěže Era Starosta roku 2012 získá nejen prestižní titul, ale také 250 tisíc korun do obecního rozpočtu. Soutěž již počtvrté vyhlásily Nadace VIA a Era. 

Do soutěže své starosty či starostky nominují přímo obyvatelé obcí. Pod nominaci musí připojit svůj podpis alespoň 20 obyvatel. Soutěž je určena výhradně starostům obcí do 2000 obyvatel.

"Hodnotící komise posuzuje nejen to, jak starosta pečuje o ekonomický, kulturní a společenský rozvoj obce, ale také zda vychází vstříc obyvatelům a místním spolkům a zapojuje je do rozhodování o veřejných věcech, samozřejmostí je i zajištění transparentního a nekorupčního chodu úřadu," shrnuje projektová manažerka Nadace VIA Kateřina Bláhová.

Nominace, které budou splňovat formální podmínky, posoudí hodnotící komise a vybere pět kandidátů postupujících do 2. kola. Těchto pět starostů členové komise ve druhé polovině října osobně navštíví, aby se přímo na místě seznámili s jejich prací a fungováním obce.

Jméno vítěze či vítězky budeme znát na přelomu listopadu a prosince. Vedle finančního příspěvku pro obec si převezme také Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce.

Více informací naleznete na webových stránkách www.erasvet.cz/Starostaroku nebo www.nadacevia.cz.

 

Autoři: -tz-
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama