reklama
reklama
3. 8. 2012 | poslední aktualizace: 11. 1. 2013  22:22
Dienstbier využil ke kampani T.G.M.

Dienstbier odstartoval prezidentskou kampaň. V Lánech u Masarykovy sochy

Místopředseda sociální demokracie a senátor Jiří Dienstbier zahájil svou prezidentskou kampaň necelých 300 metrů od letního sídla českých prezidentů. O přízeň voličů se utká například s expředsedou ČSSD Milošem Zemanem nebo expremiérem Janem Fišerem.
Jiří Dienstbier zahájil volební kampaň.
Jiří Dienstbier zahájil volební kampaň.
foto: HN - René Volfík

Pod jezdeckou sochou T.G. Masaryka v Lánech symbolicky zahájil v pátek svou prezidentskou kampaň senátor a místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Do Lán přijel vlakem a pak i veteránem Škoda Octavia.

"Cesta vlakem byl zpestřující nápad, který dává příležitost i mimo oficiální tiskovou konferenci mluvit jak s novináři, tak s dalšími lidmi z mého týmu, kteří mě doprovázejí," popsal Dienstbier, jak vznikl nápad s výletem po železnici.

Už ve vlaku začal Dienstbier sbírat podpisy. Mohl by sice kandidovat už s podporou svých stranických kolegů v Senátu, ale chce si při sběru 50 tisíc podpisů otestovat, jestli má vůbec šanci.

Jeho asistenti ale raději nejdřív prověřili, jestli ve vlaku vůbec jsou nějací cestující, kteří by mu potvrdili svým podpisem podporu. Teprve pak se senátor vydal s peticí na lov hlasů.

Jako hlavní motiv pro svojí kampaň si Dienstbier vybral slogan "Spravedlivý stát". "Lidé ztratili pocit, že český stát je spravedlivý, že se tady dá žít ve férových rovných podmínkách," tvrdí Dienstbier.

Anketa

Během kampaně chce sociálnědemokratický kandidát vsadit hlavně na kontakt s lidmi a využívat například sociální sítě. Proti původnímu předpokladu ho lidé uvidí i na omezeném počtu billboardů.

Jiří Dienstbier si již zřídil účet, na který je možné posílat příspěvky na kampaň. Sociální demokracie mu na rozjezd poskytne necelé dva miliony korun, ze svého do kampaně zatím investoval 100 tisíc.

Zatím ale Dienstbier nepatří k favoritům. Tím je naopak bývalý úředník a premiér Jan Fischer. Jisté šance se připisují také bývalému předsedovi ČSSD a expremiérovi Miloši Zemanovi.

Fischer zahájil kampaň už před několika týdny a v době, kdy se jeho soupeř Jiří Dienstbier vydal do Lán, sbíral hlasy v pražském knihkupectví Kanzelsberg na Václavském náměstí. Právě tato síť knihkupectví nedávno Fischerovi nabídla, že do jejích poboček po celé republice může své podpisové archy umístit.

Autoři: čtk, dur, dai
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
typický hochštapler (liberal shark)
Moc dobře si toho malého šmejda pamatuju z listopadu 1989. Vynořil...
ceske lzi (Dva náhledy na dějiny téhož státu)
".....V roce 1918 vznikl československý stát. Navzdory svému názvu...
dva náhledy na dějiny jiného státu (liberal shark)
V roce 1871 vznikl takzvaný německý stát, postavený Bismarckem...
Lžeš jako když tiskne!!! (Der Beobachter)
Němci měli v rámci ČSR práva jakým se jiným menšinám v Evropě...
Absolutne nevhodny kandidat. Nic nedokzal, nic neumi, (obcan)
nema absolutne zadne zkusenosti, nema charisma, ani mezinarodni...
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama