reklama
reklama
7. 8. 2012 | poslední aktualizace: 7. 8. 2012  12:19
Bárta na kandidátce VV v Plzni? Ne

Couvá Bárta od své "pomsty" Jurečkovi? Kandidovat na hejtmana za VV v Plzni nebude

Poslanec a hlavní guru Věcí veřejných Vít Bárta couvá ze slibu, že se bude ucházet o post hejtmana Plzeňského kraje, aby zlepšil špatnou politickou kulturu v zemi. Za VV to rozhodně nebude, strana rozhodla, že vlastní kandidátku na Plzeňsku nepostaví.
Vít Bárta
Vít Bárta
foto: René Volfík

Někdejší předseda poslaneckého klubu VV Vít Bárta po svém nepravomocném odsouzení za to, že uplácel poslance "půjčkami", deklaroval, že se v Plzni pustí v krajských volbách do souboje s místní ODS.

„Budu kandidovat v krajských volbách v Plzeňském kraji, abych se tam mohl postavit pánům Jurečkovi a Pospíšilovi (podnikatel a zákulisní hráč Roman Jurečko a jeho spojenec ministr spravedlnosti za ODS Jiří Pospíšil – pozn. red.), protože právě oni stojí za špatnou politickou kulturou v této zemi,“ řekl Bárta v dubnových Otázkách Václava Moravce v ČT.

Jenže od chvíle, kdy se do strany "vrátil", aby jí pomohl s odbornými komisemi, o své kandidatuře na hejtmana mlčí. A žádná náprava špatné politické kultury  se nakonec, jak zjistil IHNED.cz, konat asi nebude.

Za VV v Plzni Bárta určitě nebude usilovat o hejtmanský post. Strana tam totiž nakonec do voleb vůbec nepůjde. 

"Kandidátku podávat nebudeme," řekl IHNED.cz dvě hodiny před polednem krajský tajemník Martin Ščepka.

Strana má ve dvanáct hodin tiskovou konferenci, kde zveřejní všechny kandidátky do krajských voleb a svoje uchazeče o senátorská křesla.

 

Členové VV, které během dne IHNED.cz s otázkou na Bártovu kandidaturu oslovil, reagovali většinou podrážděně.

"Nezlobte se, já se k tomu nebudu vyjadřovat. Já o tom nic nevím. Nebudu to komentovat," brání se otázkám předsedkyně klubu Plzeň a region Anna Kratochvílová.

Poslední příležitost, kdy má strana možnost podat na krajském úřadě kandidátku, přitom vyprší za několik hodin. Přesně v 16:00.

Krajský místopředseda Věcí veřejných Václav Hozman byl ještě ostřejší. "Vůbec nic říkat nebudu," pravil do telefonu. "Jedu ze zahraničí a možná ani nemám správné informace. Až bude čas, tak se to dozvíte," končil rozhovor s tím, že je za volantem a nemá handsfree.

Klasnová: Buď Bárta, nebo nic

Zda bude Bárta na kandidátce Věcí veřejných, rozhodovalo v pondělí večer grémium strany. Před ním místopředsedkyně a Bártova manželka Kateřina Klasnová připustila, že členové na Plzeňsku by si kandidaturu jejího muže přáli.

"Když jsem v rámci voleb vedení strany objížděla region, bylo evidentní, že ho jako lídra pro krajské volby chtějí. Pokud by se tak nestalo, Věci veřejné na Plzeňsku vlastní kandidátku pravděpodobně nepostaví," řekla v pondělí odpoledne IHNED.cz s tím, že výsledek oznámí strana ještě ten den večer. To se však nestalo.

Autoři: Marcela Jurková
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Proč nenapíšete také o Kalouskovi (anonym)
že je to hlavní guru TOP09? Kalousek má ve své partaji daleko...
Couvá Bárta od své "pomsty" Jurečkovi? Kandidovat na hejtmana za VV v Plzni nebude (anonym)
Tak tady snad myslím nic nehrozí. Vít Bárta a jeho veverky se...
Bárta kandidovat nemůže. (Pavel)
Přesně tam kam ho chtěli jeho protivníci dostat ho dostali. Nepravomocně...
stejně jako ta hromada "krizí" za nerozpadlých véček (Domluvená komedie)
a demonstrativní "úplatkářské" procesy a vznik LIDEM. Rath byl...
Na Ratha sice byla políčena past, ale (Pavel)
on se skutečně nechal uplácet. Když vedl plamenné řeči o úplatcích...
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama