reklama
reklama
8. 8. 2012 | poslední aktualizace: 8. 8. 2012  15:28
Rathův muž končí v Bruselu

Rathův muž končí v Bruselu. Hejtmanka mě pochválila, v den voleb odejdu, říká

Marek Semerád skončí v polovině října na lukrativní pozici středočeského emisara v Bruselu, kde bere 90 tisíc měsíčně. Konec prakticky nevypověditelné smlouvy s ním dohodla hejtmanka Zuzana Moravčíková.
Petr Koděra
Petr Koděra
editor
Marek Semerád
Marek Semerád
foto: stredocech-eu.cz

Starosta středočeských Cerhenic a přítel poslance Davida Ratha Marek Semerád (ČSSD) skončí v polovině října jako šéf středočeského zastoupení v Bruselu. Serveru IHNED.cz to řekla zastupující hejtmanka Zuzana Moravčíková.

"Dohodli jsme se, že pan Semerád skončí ve funkci k 12. říjnu, tedy ke dni podzimních krajských voleb. Naši dohodu musí ještě v pondělí schválit krajská rada," řekla Moravčíková.

Semerád se lukrativního místa s měsíčním platem 90 tisíc korun a dalšími benefity dlouho nechtěl vzdát. Smlouva, kterou mu podepsal bývalý hejtman a poslanec David Rath, mu platí do konce roku 2013 a je prakticky nevypověditelná.

Nakonec ale Semerád otočil a přistoupil na dobrovolné ukončení kontraktu. Podle informací serveru IHNED.cz ho k tomu na úterním zasedání středočeské ČSSD vyzvala část spolustraníků. Semerád i hejtmanka přitom odmítli, že by za souhlasem Semeráda stály budoucí zákulisní politické dohody.

"Chtěl jsem odejít s uznáním a toho se mi od paní hejtmanky dostalo. Moji práci v Bruselu pochválila, proto jsem kývnul na to, že ke dni voleb ve funkci skončím," řekl Semerád.

Hejtmanka: Musela jsem si to zařídit sama

Moravčíková dodala, že radním navrhne Semerádovo odstupné ve výši tří platů. Semerád by tak přišel tak v souhrnu o více než jeden milion korun, které měl inkasovat za příští rok. "Peníze pro mě nejsou důležité," řekl Semerád.

Ten o svém odchodu z Bruselu jednal už minulý týden s hejtmančiným náměstkem Milošem Peterou. Společnou řeč ale nenašli. "Jednáním jsem pověřila pana Peteru, ale nakonec jsem si to stejně musela zařídit sama," dodala Zuzana Moravčíková.

Na Semerádův odchod tlačila nejen jeho vlastní ČSSD, ale i opoziční ODS. Podle Tomáše Havlíčka z ODS neodpovídá Semerádův měsíční plat 90 tisíc korun práci, kterou středočeský zástupce v EU odvádí.

Semerád bude v podzimních krajských volbách obhajovat post středočeského zastupitele.

Autoři: Petr Koděra
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Hejtmanka a její plky pouliční drbny (Moravčíková)
tak to jsou naši politici, naše elita, je to k zblití. A ten zbytečnej...
Re: Rathův muž končí v Bruselu. Hejtmanka mě pochválila, v den voleb odejdu, říká (anonym)
Jasně, odejde, protože mu už slíbili další funkce po volbách na...
Rathův muž končí v Bruselu. Hejtmanka mě pochválila, v den voleb odejdu, říká (anonym)
Stale jsme se od smouliku nedovedeli,koho v Bruselu meli za Bendla,...
o tom se mlčí (George)
Bendl byl a je tak blbej,že ani neví na kolika ministerstvech...
Podpořte oběť zinscenovaného procesu politického vězně Davida Ratha (anonym)
http://www.petice24.com/petice_za_osvobozeni_politickeho_vezne_davida_ratha
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama