reklama
reklama
8. 8. 2012 | poslední aktualizace: 8. 8. 2012  15:35

Nová Státní energetická koncepce: Vyjádřete názor na budoucnost energetiky prostřednictvím nového portálu

Nevládní organizace a starostové obcí ohrožených plány Ministerstva průmyslu a obchodu v energetice představili webový portál, který umožňuje připomínkovat návrh Státní energetické koncepce a Surovinové politiky ČR.
sd
Čtěte více o: energetika | těžba
Ilustrační foto: Horní Jiřetín v severních Čechách.
Ilustrační foto: Horní Jiřetín v severních Čechách.
foto: archiv HN - František Vlček

Návrh Státní energetické koncepce a Surovinové politiky ČR z dílny Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) prochází v těchto dnech meziresortním připomínkovým řízením. Na stůl vlády by se materiály měly dostat na konci srpna nebo počátkem září.

Občané se však ještě před rozhodnutím vlády mohou k návrhu koncepce vyjádřit prostřednictvím portálu www.energetickakoncepce.cz. Připomínky budou automaticky odeslány všem členům vlády.

Portál byl představen na středečním setkání v Praze, které připravili zástupci organizací Calla, Centrum pro dopravu a energetiku, Ekologický právní servis, Greenpeace ČR, Hnutí DUHA, Kořeny Litvínov, Naše Beskydy a Naše Podještědí se zastupiteli měst Liberec, Horní Jiřetín a Trojanovice.

Na portálu se mohou lidé seznámit s obsahem a plánem na rozvoj energetiky ČR v příštích třiceti letech. Nevládní organizace a starostové obcí dotčených plány MPO v energetice považují návrh koncepce za návrat do minulého století. Nelíbí se jim, že ignoruje potenciál energetických úspor, implicitně počítá s utlumením rozvoje obnovitelných zdrojů a konzervuje závislost energetiky na uhlí, ropě a jádru.

Za kontroverzní považují zejména: prolomení dosud platných limitů težby hnědého uhlí a likvidace obcí Horní Jiřetín a osady Černice, průzkumnou těžbu v CHKO Beskydy (důl Frenštát), otevření nových uranových dolů na Jihlavsku, úvahy o obnově chemické těžby uranu na Liberecku a další.

Zmíněné dokumenty lze nalézt na portálu www.energetickakoncepce.cz a na webu MPO: http://www.mpo.cz/dokument106059.html.

Autoři: sd
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
rudo-oranžovo-zelení fanatici, polibte mi pr..l (anonym)
stojíte nás 40 miliard ročně, svin3
MPO a Kuba lže (anonym)
Dobrá práce, děkuji organizacím které tento projekt připravili...
pletete tu dvě související, (Wlasta)
ale odlišné věci. Koncepci státu v energetice a buzerační zákon,...
Re: Nová Státní energetická koncepce: Vyjádřete názor na budoucnost energetiky prostřednictvím nového portálu (Jirka)
Tak to je šílené: "Stavebník, vlastník budovy nebo společenství...
server bojovníků (Wlasta)
za zelenou zelenější. Nechceme jádro! nechceme uhlí! Ale jak řešit...
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama