reklama
reklama
9. 8. 2012 | poslední aktualizace: 9. 8. 2012  11:44

Pozemek pro Galerii Teplice je připraven

Z centra Teplic po třiceti letech zmizela budova bývalého Prioru.
Za výstavbou Galerie Teplice stojí společnost DANDREET
Za výstavbou Galerie Teplice stojí společnost DANDREET
foto: Archiv

Demoliční práce, které prováděl generální dodavatel stavby, společnost Metrostav a.s., trvaly zhruba měsíc. Zastaralou budovu Prioru nahradí moderní obchodní centrum Galerie Teplice. Náklady na jeho výstavbu dosáhnou přibližně 1,2 miliardy korun. Otevřena by měla být na jaře 2014.

Za výstavbou Galerie Teplice stojí společnost DANDREET. Její tým má za sebou mnohaleté zkušenosti s rozvojem obchodních center, administrativních i rezidenčních projektů. V únoru DANDREET zahájil rovněž realizaci největší české komerční stavby letošního roku, výstavby nákupního centra Galerie Šantovka v centru Olomouce za zhruba 3 miliardy korun. Společnost tak v době útlumu stavebních zakázek zahájila již druhý projekt velkého rozsahu.

"V současnosti se postupně odváží stavební suť, která zůstala po budově Prioru, přičemž začínáme rovněž demolovat i sousední budovu Merkuru. Rovněž se tento týden začíná i s druhou fází archeologického výzkumu a budováním zajištění stavební jámy“, uvedl manažer projektu Lukáš Čepelka.

Stavba nového obchodního centra potrvá do konce roku 2013. Galerie Teplice se obyvatelům a návštěvníkům města otevře na jaře roku 2014. Zákazníkům tu bude k dispozici stovka obchodů, moderní multikino a kryté parkoviště. Kromě prodejen budou v Galerii také kavárny, restaurace a služby. V současné době je již pronajato přes 60 % obchodních ploch. Zákazníci zde naleznou například prodejny společností InterSport, Baťa, H&M, Lindex, Orsay, A3 Sport, Pompo, Bambule-AllToys, dm drogerie, Camaieu, Euronics, Reno, CCC, Tally Weijl, Grand Optical, Eiffel Optic nebo Knihy Dobrovský. Pronájem mnoha dalších nájemních jednotek je v pokročilé fázi jednání s s řadou známých obchodních řetězců. Odhaduje se, že v obchodech a restauračních zařízeních Galerie Teplice vznikne na 500 pracovních míst.

Autorem architektonického návrhu a projektové dokumentace Galerie Teplice je renomovaný českobudějovický Ateliér 8000, který se podílel na řadě významných staveb po celé České republice i na Slovensku. Developerem a investorem projektu je společnost DANDREET, a.s., která projekt připravuje prostřednictvím projektové společnosti Galerie Teplice s.r.o.
-jik-

DSC 0190
Autoři: Jiří Kučera
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama