reklama
reklama
14. 8. 2012 | poslední aktualizace: 15. 8. 2012  11:11
Blog: Benda se s voliči nebaví

Průměrný poslanec odpoví jen na každý pátý e-mail. Někteří se s voliči nebaví vůbec

Elektronický kontakt s veřejností zvládá nejlépe poslankyně Lenka Andrýsová. Poslanec Marek Benda neodpověděl ani na jednu ze 184 došlých zpráv. Vyplývá to z údajů portálu NapisteJim.cz, skrze který občané mohou oslovovat poslance.
Data
Data
blog o datové žurnalistice
Marek Benda
Marek Benda
foto: Archiv HN

Už přes rok funguje e-mailový rozcestník NapisteJim.cz, kde lze snadno kontaktovat poslance, senátory a zastupitele. Za „nejvzornější“ poslance, alespoň pokud jde o kontakt s veřejností, můžeme označit Lenku Andrýsovou (LIDEM), Stanislava Polčáka či Petra Gazdíka (oba TOP 09).

Právě tito zákonodárci odpověděli na drtivou většinu dotazů a podnětů svých voličů. Naopak e-maily veřejnosti zcela ignoruje Marek Benda (ODS), který zatím neodpověděl ani na jednu ze 184 došlých zpráv. Je přitom třetím nejčastějším adresátem.

Na špici nejčastěji dotazovaných politiků se dlouhodobě držel Karel Schwarzenberg (TOP 09), kterého ale nedávno odsunul na druhou příčku premiér Petr Nečas (ODS). Toho voliči zasypali doslova stovkami nesouhlasných reakcí na odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS).

Pokud jde o politické strany, na korespondenci veřejnosti nejčastěji reagují poslanci stran LIDEM a TOP 09 (v průměru odpoví na asi třetinu zpráv). Naopak nejméně často odpovídají poslanci ODS (jen na každou desátou zprávu).

Na vrchol pomyslného žebříčku, co se aktuálně probíraných témat týče, můžeme nyní zařadit dotazy týkající se návrhu na zvýšení platů politiků. Mezi další frekventovaná témata pak jednoznačně spadají dotazy týkající se kauzy vydání Vlasty Parkanové, jmenování Lenky Bradáčové na post vrchní státní zástupkyně nebo téma církevních restitucí.

Srovnávání politiků a stran může být trochu zavádějící. Někteří totiž nechávají odpovídat asistenty, a to stylem „děkuji za podnět, předám.“ To se týká třeba Karla Schwarzenberga. Jindy zprávy nemají formu dotazů. Domníváme se ale, že je projevem slušnosti, když politik alespoň poděkuje za názor.

E-mailová brána NapisteJim.cz byla spuštěna 26. 5. 2011 a provozuje ji sdružení KohoVolit.eu. Voliči zatím všem dvěma stům poslancům odeslali téměř 7000 e-mailů, přičemž se dočkali odpovědi na necelou pětinu z nich, a to v průměru za týden. Od prosince 2011 je v provozu i slovenská verze.

Autoři: Data, Kamil Gregor
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
mám také negativní zkušenosti s turbodoktorem. (Kaplan)
Je to novodobý nabob, který nezvládá ani své poskoky ani sebe!...
místo toho převracejí co se dá (zejména fašisti)
podobnbě aktivita soc dem co na poslední chvíli sehnala "faráře"...
Průměrný poslanec .... (občanka)
Zcela poslance, kteří neodpovídají na stupidní a sprosté dotazy...
Průměrný poslanec odpoví jen na každý pátý e-mail. Někteří se s voliči nebaví vůbec (Ludvík)
Domnívám se, že pan Benda svými neodpověďmi zachránil mnoho lidí...
NapisteJim (Eda)
je portál pro blbce, kteří neumějí svému poslanci napsat přímo....
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama