reklama
reklama
17. 8. 2012 | poslední aktualizace: 17. 8. 2012  14:42
Zika opustil kandidátku ODS

Zika do krajských voleb nezasáhne. Exšéf Pozemkového fondu opustil kandidátku ODS

Bývalý šéf Pozemkového fondu Radim Zika nebude na kandidátce ODS pro krajské volby v Libereckém kraji. Z šestého místa odstoupil. Už dříve odešel z čela fondu poté, co HN dlouhodobě upozorňovaly na nestandardní najímání poradců či prodej lukrativních parcel jeho úřadem.
Radim Zika, exšéf Pozemkového fondu
Radim Zika, exšéf Pozemkového fondu
foto: HN - Lukáš Bíba

Před čtyřmi lety byl v čele kandidátky liberecké ODS pro krajské volby a usiloval o post hejtmana. Neúspěšně. Letos se exšéf Pozemkového fondu Radim Zika svého šestého místa na kandidátce občanských demokratů do zastupitelstva kraje vzdal.

Stalo se tak dva měsíce poté, co odešel z čela Pozemkového fondu, kde byly s jeho jménem spojovány například nestandardní výplaty pro externí poradce nebo prodej lukrativních parcel v Jizerských horách. Některá rozhodnutí jeho bývalého úřadu nyní rozkrývají policisté.

"V budoucnu se chci profesně uplatnit v soukromém sektoru a podnikání dnes vyžaduje plné pracovní nasazení. Jsem zvyklý odvádět práci naplno, a nemohl bych tak zároveň podnikat a být po případném zvolení členem zastupitelstva kraje," uvedl Zika ve svém prohlášení.

V regionální politice působil dvanáct let.

Na krajském úřadu ještě Zika rezignaci nepodal. "Zatím jsme nedostali informaci o odstoupení žádného z kandidátů," řekla vedoucí oddělení voleb Krajského úřadu v Liberci Pavlína Kroupová.

HN v posledních měsících upozornily na několik Zikových sporných rozhodnutí. Například zaplatil 270 tisíc za ekonomické poradenství dvaadvacetileté dívce, přítelkyni trenéra Aloise Hadamczika – Zikova dobrého kamaráda.

Podivná byla rovněž směna lukrativních státních pozemků v oblíbeném lyžařském středisku Bedřichov v Jizerských horách za běžná pole na Liberecku a Třebíčsku.

Parcely získala firma bez kanceláře i zaměstnanců, která nejprve loni v létě skoupila bezcenná pole za 400 tisíc korun a vzápětí je nabídla fondu jako výměnu za louky v Bedřichově a půlmilionový doplatek.

V březnu letošního roku vyšlo také najevo, že Zikův fond si pronajímá v Ostravě dům od reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika. Za dva roky mu zaplatí 6,6 milionu: přepočteno na metry čtvereční dvakrát víc než v bývalém sídle.

Autoři: jum,vob, ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Odklánění majetku pro Schwarzenberga není v Čechách zločin (jz)
Zika by měl zpytovat svědomí a kápnout božskou, kolik lukrativních...
Už má "našetřeno" (anonym)
Teď se bude podnikat o dost lépe... :-/
Kdyby jen Zika ? Co EX zl. Šnytrová ? (Petřík)
Ta nadělala 2x tolik co Zika ! její směny, prodeje, převody, přivlastňování...
Kdo je zločinec? (soudce Kain)
Lod plnná hnoje se potápí, soudruzi prchají, Ukradli jsme , ukradli...
Zřejmě už si "vydělal" dost (anonym)
Tak půjde zisk investovat do podnikání. Takové konce jsou již...
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama