reklama
reklama
28. 8. 2012 | poslední aktualizace: 28. 8. 2012  09:27
Hazard: Kde skončilo 92 milionů?

Jedinou stopou je výstavní vila. Nikdo neví, kde skončilo 92 milionů na dobročinnost

Za poslední roky dostali na dobročinnost téměř 92 milionů. Kde konkrétně peníze skončily, je ale jedna velká záhada. Hospodářské noviny rozkrývají, kam mizí miliony z hazardu.
Čtěte více o: hazard | peníze z hazardu | peníze
Hazard, ilustrační foto
Hazard, ilustrační foto

Sdružení Habeas Corpus, Croix de la Boheme, Arromanches a Cancer patří už dlouho k oblíbencům tuzemských hazardních firem. Když herny a kasina každý rok povinně nadělují miliardy na veřejně prospěšné účely, na tyto čtyři navzájem propojené spolky nezapomínají. Tak jako loni: podle čerstvých dokumentů ministerstva financí jim věnovaly rekordních 58 milionů.

Habeas Corpus a Croix de la Boheme se podle svého webu za inkasované desítky milionů zabývají nesourodým mixem témat: církevními restitucemi, vírou, pořádáním šachových turnajů, přednáškami o historii. S médii ale nekomunikují.

„Já nejsem ten adekvátní člověk,“ omlouvá se Jaroslava Šustrová, jejíž telefon sdružení uvádějí na internetu. A po dalších otázkách ohledně využití peněz pokládá telefon. Mimochodem, sama Šustrová je v insolvenci kvůli nesplácení úvěrů a kvůli dluhům na zdravotním a sociálním pojištění.

Jedinou hmatatelnou stopou po hazardních milionech je tak výstavní vilka, kterou si sdružení koupila před dvěma lety nedaleko Průhonic u Prahy. Podle smlouvy uložené na katastru za 15,8 milionu.

Spolek Croix de la Boheme se na internetu hlásí k dalším dvěma štědře obdarovávaným sdružením. Například Arromanches loni od hazardu dostal 14 milionů – podle oficiálního zdůvodnění v ministerských výkazech na pomoc cizincům nebo závislým. A navenek ho zastupuje opět Jaroslava Šustrová.

 

Čtvrtým je sdružení Cancer, které slibovalo zprovoznit záchrannou stanici pro zvířata. HN už dříve zjistily, že sdružení inkasovalo 6,5 milionu a otevřelo v Litoměřicích obchod se zvířaty a chovatelskými potřebami. Stanice dodnes nevznikla. "Nemají na to ani vhodné prostory," potvrdil Jaroslav Švec z Krajské veterinární správy.

Čtěte více v Hospodářských novinách
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Stačí nasadit policejního psa (Nepolapitelný modrý zloděj)
Jedinou spolehlivou stopou je Kalouskovo pižmo.
Další tunely na st.rozpočet (vvr)
Proč Kalousek neřve ? Proč to nezatrhne ?Raději oškube ty, co...
Co kdo zasel ........... (Zlodějská párty končí)
Nechci být žádným prorokem,ale jsem přesvědčen,že po příštích...
Jedinou stopou je výstavní vila. Nikdo neví, kde skončilo 92 milionů na dobročinnost (harcer)
Ukrást miliony není !!!! trestní čin.Takže proč někoho vyslíchat...
Staré zločiny. (soudce Kain)
Mám pár chlapů s metality a Ti zjistí vše! Tak rádi jak vy žijete,...
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama