reklama
reklama
29. 8. 2012 | poslední aktualizace: 29. 8. 2012  10:53

Na strojírenský veletrh přijede do Brna 1860 firem

Na mezinárodní strojírenský veletrh a s ním spojené výstavní akce přijede letos na brněnské výstaviště asi 1860 firem. Je to o zhruba 250 vystavovatelů více než v loňském roce. Partnerskou zemí bude letos Indie. Očekáváme prezentaci asi 130 indických firem, řekl ČTK Jiří Erlebach z Veletrhů Brno.
Čtěte více o: Veletrhy Brno | Indie
MSV Brno
MSV Brno
foto: Archiv

Podle organizátorů se na brněnské výstaviště vrací firmy, které do Brna tradičně jezdily, v posledních letech ale tuto výstavní akci vynechávaly. „Tento trend můžeme pozorovat průřezově napříč všemi obory," uvedl Erlebach.

Větší zájem firem letos souvisí také s šesti specializovanými výstavními akcemi, které strojírenský veletrh doprovázejí. Většina z nich se koná jednou za dva roky. Proto bude letos zájem firem vyšší. Naposledy, když se akce konaly společně, přijelo do Brna v roce 2010 celkem 1606 firem.

V letošním programu je kromě 54. mezinárodního strojírenského veletrhu také 8. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, 14. mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, 21. mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH, veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX a veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

Podle organizátorů bude letošní program výjimečný rozsáhlou účastí indických společností. „Indie je obchodně velmi zajímavé teritorium a její rostoucí ekonomika se ocitla v centru pozornosti českých podnikatelů. Je to první takto výrazná výstavní prezentace indických firem v historii veletrhu," uvedl ředitel strojírenského veletrhu Jiří Rousek.

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná na brněnském výstavišti 10. září. Loni se na akci přišlo 78 500 návštěvníků.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama