reklama
reklama
17. 9. 2012 | poslední aktualizace: 17. 9. 2012  15:57
Žebříček popularity ovládla ČSSD

Žebříček popularity ovládly špičky ČSSD, dostal se mezi ně jen Pospíšil

Už rok okupuje čelo žebříčku popularity politiků kandidát na prezidenta za ČSSD Jiří Dienstbier. Podle posledního průzkumu agentury STEM se za něj posunul odvolaný ministr spravedlnosti Pospíšil. Na posledním místě zůstává ministr Jankovský.
Jiří Dienstbier s Bohuslavem Sobotkou.
Jiří Dienstbier s Bohuslavem Sobotkou.
foto: HN - René Volfík

Nejpopulárnějším politikem stále zůstává místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Na druhé místo se v září dostal Jiří Pospíšil (ODS), odvolaný v červnu z funkce ministra spravedlnosti. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.

Pospíšila příznivě hodnotí polovina lidí, což je o deset procent více než v květnu. Třetí je předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, kterému ale počet příznivců od loňského května pravidelně klesá.

"V aktuálních výsledcích můžeme pozorovat vliv dílčích kauz a událostí, k nimž během léta došlo na české politické scéně," uvedla agentura.

Dienstbiera podporuje 54 procent lidí, od posledního průzkumu v květnu si polepšil o tři procenta. Sobotku kladně hodnotí 42 procent dotázaných. Loni v květnu, kdy byl předseda nejsilnější opoziční strany v čele žebříčku, ho podporovalo 56 procent lidí.

Čtvrtá je předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS), za níž se umístili místopředsedové ČSSD Michal Hašek s Marií Benešovou.

Na historické minimum klesli v průzkumech premiér Petr Nečas (ODS), ministr vnitra Jan Kubice, šéf resortu dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Nečase podporuje 23 procent lidí, o pět procent méně než v květnu, což ho řadí na 13. místo. Kalousek je předposlední, kladně ho hodnotí 12 procent lidí. Poslední zůstává ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (LIDEM).

POPULARITA MINENI 191
Autoři: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Pan Pospíšil? (Eva)
Tichý pan Pospíšil umí v politice chodit.Je jako nepolíbené děvčátko.Jen...
Žebříček popularity ovládly špičky ČSSD, dostal se mezi ně jen Pospíšil (anonym)
Jaká je to popularita ČSSD má všechny hejtmany v Česku a ve všech...
Volby vyhraje KSČM ,stačí sledovat pořady toho (Vidle)
Moravce a číst mezi řádky !! Kradáři se musí začít bát !!
Po volbách to budou mít zloději a poskoci kapitálu těžké ! (bang)
.
Doufejme ! (cepl)
-
Zobrazit diskusi
Moderní obec poskytuje odborné informace z oblasti řízení, správy a ekonomiky měst a obcí, komunálních a technických služeb, životního prostředí, mezinárodní spolupráce a rozvoje infrastruktury obcí i regionů. Publikuje témata z oblasti legislativy, aplikované informatiky, odpadového hospodářství, veřejného pořádku, výstavby a rekonstrukce v obcích, péče o památky, podpory podnikání i rozvoje místní kultury a cestovního ruchu.
Newsletter
reklama
 Z aktuálního čísla
reklama
reklama
reklama